Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Okręg 1: Wrocław

1. RUSINEK Mariusz Jerzy


Absolwent Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, biegły sądowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Zajmuje się realizacją infrastrukturalnych projektów budowlanych i nadzorem nad nimi. Związany z wrocławską kulturą i sztuką alternatywną (prezes Stowarzyszenia Alternatywnych Działań Społeczno–Artystycznych) oraz z inżynierią miejską.
2. GAŁĘCKA Jadwiga


Członkini zarządu i skarbniczka Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet oraz Stowarzysze-nia Nowe Nadodrze. Liderka klubu Aktywny Senior Nadodrza, w którym działam na rzecz senio-rek i seniorów. Liderka projektu WBO 2018 nr 349 „Rewitalizacja wnętrza blokowego Ołbińska – Słowiańska – Kręta”. Ławniczka Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego we Wrocławiu. Pracuję jako księgowa w kancelarii podatkowej. Startuję do Sejmiku, aby promować edukację w obszarze ochrony środowiska wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wśród młodzieży.
3. HAŁUSZCZAK Wojciech


Ukończył Wyższą Szkołę Rolniczą we Wrocławiu, pracował w branży rolniczej. Strażnik Ochrony Przyrody. Pomaga ludziom starszym, emeryt, prowadzi aktywny tryb życia. Główne kierunki działania: Ochrona parków i zieleni (tym ogródków działkowych) we Wrocławiu, wspomaganie organizacji prozwierzęcych (schroniska, fundacje itd.), prawa zwierząt, pomoc ludziom starszym, ograniczenie samowoli myśliwych.
4. PIOTROWSKA-MARCHEWA Monika Natalia


Jest aktywistką społeczną. Od 2015 walczy – wraz z partią Zieloni, KOD i OSK w obronie konstytucji, wolnych sądów i prawa reprodukcyjnych kobiet. Jest matką 13-letniego syna i naukowczynią. Od 2003 pracuje na UWr, bada społeczne dzieje kobiet XIX-XX w. Napisała elektroniczny podręcznik do historii. Swoje miejsce widziałabym w Komisji Kultury, Nauki i Edukacji.
5. TRYCZYK Mirosław Andrzej


6. CZEKALSKA Katarzyna Agnieszka
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, entuzjastka i propagatorka permakultury i agroekologii, rowerzystka, wegetarianka.
7. SŁOBODZIAN Maciej Piotr


8. SZCZODROWSKA Sandra Anna
9. GAŁUSZEWSKA Małgorzata Izabela


Pracownica dydaktyczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Rodowita wrocławianka. Działaczka społeczna. Priorytetem jest rozbudowanie trakcji tramwajowej i zwiększenie ilości ścieżek rowerowych.
10. KUBICKI Krzysztof Andrzej


Zaangażowany społecznie, wieloletni członek ZHP, brał udział w akcjach proekologicznych i pra-cach sztabów WOŚP. Były dziennikarz i radny osiedlowy. Aktywnie zbierał podpisy w ramach akcji „Dzieciaki bez biletów” i „Ratujmy kobiety”. Zainicjował zbiórkę podpisów i złożył wniosek do Rady Miejskiej Wrocławia o upamiętnienie ulicą lub bulwarem poetki Wisławy Szymborskiej. Od lat mieszka we Wrocławiu, pracownik administracji samorządowej. Związany też ze Społecz-=nym Forum Wymiany Myśli.

Okręg 2: powiat górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

1. KAMIŃSKA Irena


Prezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, które organizuje Kongresy Kobiet na Dolnym Śląsku. Przez kilkanaście lat pracowała w międzynarodowej korporacji, związanej z rolnictwem. Jej priorytety to wprowadzenie równościowej i świeckiej edukacji szkolnej oraz dbałość o środowisko.
2. BOGDAŃSKI Maciej


3. SZYMAŃSKA Monika


Wiceprezeska SDKK, działaczka społeczna na rzecz demokracji, sprawiedliwości społecznej i ochrony przyrody. Zawodowo zajmuje się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach, prywatnie – uprawia ogród i zbiera śmieci z okolicznych rowów. W Sejmiku chce zadbać o dobrostan mieszkańców małych wsi “spoza układów”.
4. KLICH Andrzej Józef
5. JONDRO-IWAŃSKA Daria Agnieszka
6. TUZ Sebastian Jan
7. BOCIEK Agnieszka
8. RAKOWSKI Mariusz Kazimierz

Okręg 3: Wałbrzych, powiat dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

1. BEŚLERZEWSKA Małgorzata Urszula


Wałbrzyszanka, dr historii z wykształcenia, zawodowo zajmuje się m.in. ekologią, wspieraniem przedsiębiorczości kobiet – w ramach prowadzonej przez siebie firmy. Członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet, współorganizatorka cyklu konferencji Eko Wzywania oraz Plebiscytu Gospodarczego “Kobiece Twarze”.
2. SOŁTYSIK Janusz Tomasz


Jest z urodzenia i serca Dolnoślązakiem. Z wykształcenia inżynier elektronik, od wielu lat prowadzi własną firmę. Zajmuje się także sprawami społecznymi, jestem współzałożycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Górskiego Róża Kłodzka. Mieszka od dawna przy granicy z Czechami i widzi ogromny potencjał Dolnego Śląska.
3. FANSELOW Mariola Irena


Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wałbrzyszanka. Posiada doświadczenie pracy w oświacie. Zawodowo zajmuje się aktywizają osób bezrobotnych, jest doradcą edukacyjnym. Członkinią Kongresu Kobiet, przeciwdziała przemocy i dyskryminacji.
4. MAZURKIEWICZ Maciej
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Jagiellońskiego, zna 3 języki obce, zawodowo zajmuje się obsługą finansową zagranicznych spółek. Główne sprawy, którymi chce się zająć w sejmiku to: zwiększenie komfortu życia dla osób starszych i niepełnosprawnych, tańszy prąd przy użyciu zielonej energii i promocja natury Dolnego Śląska.
5. OSOJCA-KOZŁOWSKA Sylwia Irena


Dociekliwa. Kreatywna. Skuteczna. Z urodzenia wałbrzyszanka, z wyboru świdniczanka. Ma 41 lat, wykształcenie wyższe. Pracowała jako dziennikarka, marketingowiec, doradca biznesu, menadżer turystyki, samorządowiec, prezes fundacji Symbioza. Zna blaski i cienie regionu wałbrzyskiego, potrzeby i problemy jego gmin, mieszkańców, NGO oraz przedsiębiorców – co jest ważne dla skutecznej pracy na rzecz tego obszaru w Sejmiku. Jest aktywna, kreatywna, komunikatywna, ambitna. Wie, gdzie zastukać, by pomóc rozwiązać problemy, przez które wejść okno, gdy zostanie wyrzucona drzwiami. Interesuje ją zielony świat i ekoinwestycje.

Okręg 4: Jelenia Góra, powiat bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki

1. BARTKOWIAK Włodzimierz


Doradca i analityk biznesowy, wieloletni zarządzajacy w firmach doradczych inwestorom w Europie wschodniej, od niedawna na emeryturze ,jednak dalej czynny zawodowo i społecznie.Chciałbym zajmować się aktywizacją emerytów,poprzez tworzenie grup mentorskich i atywnej opieki nad zwierzetami, pomoc w projektach OZE i wszelkich projektach ekologicznych, ograniczajacych zużycie energii.
2. KUZIO-PODRUCKA Stanisława Maria


3. MISZTAL Wiktor Piotr


Ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Inicjator petycji do premier Beaty Szydło ws. zmiany tablicy smoleńskiej w Kancelarii Premiera. Jego hobby jest transport publiczny.
4. MASTALSKA Ewa Katarzyna


5. TRACZ Edward Władysław
6. SIEWIERSKA Danuta Halina
7. URBAŃSKI Paweł
Analityk biznesowy, zawodowo zajmuje się doradzaniem korporacjom w zakresie kontroli jakości produktów informatycznych. W sejmiku chce zająć programem promocji gór izerskich oraz prawami zwierząt – zunifikowanym planem finansowania i kontroli schronisk prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Okręg 5: Legnica, powiat głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski

1. SZYMKOWIAK Sebastian Andrzej


Ekonomista, informatyk. Aktywista miejski. Autor pionierskiego systemu monitoringu jakości powietrza z budżetu obywatelskiego w Legnicy. Pomysłodawca obywatelskiego zakupu skweru miejskiego przygotowanego pod sprzedaż deweloperowi, co poskutkowało odstąpieniem miasta od sprzedaży. W sejmiku chce się zająć ochroną środowiska.
2. SMOLAN Marcin
Przedsiębiorca, ekolog, zapalony turysta. Miłośnik biegów przełajowych. W sejmiku chce się zająć turystyką i ochroną zasobów naturalnych regionu.
3. TRACZ Elżbieta
4. SMULSKA Karolina
Studentka psychologii. Aktywistka miejska. Wolontariuszka. W sejmiku chce sie zająć oświatą i aktywizacją młodych.
5. BUKOWSKI Cezary Jacek
Społecznik. Meloman. Organizator koncertów jazzowych w Legnicy. Aktywista. Miłośnik przyrody. W sejmiku chce się zająć kulturą.
6. URBAN Klaudia Anna